بانک اطلاعاتی عایق حرارتی بانک اطلاعاتی عایق حرارتی .

بانک اطلاعاتی عایق حرارتی

بیشترین هدر رفت انرژی در منزل شما از کجاست و چگونه مصرف انرژی را کاهش دهیم؟

بهترین عایق حرارتی

اشکال شیوه های هدر رفت انرژی در خانه

در خانه شما بیشترین مصرف انرژی و بیشترین هدررفت انرژی مرتبط با تلفات تجیزات سرمایشی در فصول گرم و امکانات گرمایشی در فصول سرد میگردد. از پاراگراف کارداران این هدر رفت میتوان موردها ذیل را اسم پیروزی:

الف) هدررفت انرژی از روش درب و پنجره و سقف و کف منزل.

ب) هدر رفت انرژی هنگامی که در خانه نیستید و امکانات پر‌نور می‌باشند.

ج) هدررفت انرژی در هنگام خواب، زمانی نیازی وجود ندارد کل منزل سرد و یا این که گرم شود و فقط تهیه دمای اتاق خواب کافیست.

د) هدر رفت انرژی زمانی امکانات سرمایشی و گرمایشی را بیشتراز اندازه‌ی لازم به فعالیت می گیرید.
گونه های شیوه‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی در خانه عایق حرارتی

در جمله گذشته بعضا از مهم‌ترین هدر رفت های انرژی در خانه را اسم بردیم. ولی بخش اعظمی مورد ها دیگر نیز موجود هست که موجب هدررفت انرژی می شود. اکنون در‌پی اشکال طرز‌هایی که قادر است سبب کاهش این هدر رفت و صرفه جویی در مصرف انرژی شما شود را به شما توصیه می دهیم. عملکرد می کنیم ترتیب این مورد ها با اعتنا به معیار تاثیری که در هزینه‌های شما داراست باشد تا از لبریز اهمیت ترین آغاز نمایید و قدم به قدم مصرف انرژی خویش را کاهش دهید. پس در‌حالتی که فراهم می‌باشید تا سبک معاش خویش را امروزی خیس و هوشمند خیس فرمائید، استارت فرمایید!


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۶:۰۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

عایقکاری دینامیک:

بهترین عایق حرارتی


این مدل عایق بیشتر یک سیستم را تداعی می کند تا یک
ماده.
عایقکاری دینامیک، به نوعی از عایقکاری گفته می شود
که در آن بخش یا همگی اتلاف حرارتی ناشی از رسانایی،
به وسیله جریان سیال فعال در بر خلاف جهت، جذب می گردد.
بررسی اثرها زیست محیطی گونه های عایقها
• اثرها ناشی از مواد ناپخته تشکیل دهنده
محدودیت منابع
آلودگی نتایج از استخراج منابع
قابلیت بازیافت
• مواد شیمیایی به کار رفته در فرآیند تولید
• ارتفاع قدمت عایقها
• تاثیر عایقها بر محیط زیست و سالم آدم
جدول 3
بررسی استانداردهای ویژگی ها فنی و سیرتکامل
بندی عایقهای حرارتی
سه استاندارد خارجی DIN ،ASTM و BS در زمینه
خصوصیات و سیرتکامل بندی عایقها و نیز استانداردهای تدوین گردیده
در موسسه ملی تحقیقات و استاندارد ایران
3/4 بررسی استانداردها بر طبق متاع عایق های حرارتی
3/4مقایسه شیوه آزمایش های خاصیت گوناگون عایق های حرارتی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۹:۵۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

لیست استاندارد های ASTM عایق های حرارتی، مواد عایق

بهترین عایق حرارتی


استاندارد C976: متدهای تست و اندازه گیری کارایی عایق های حرارتی بلوک های ساختمانی با طرز Hot Box کالیبره شده‌است.


استاندارد C1045: متدهای به حساب آوردن خاصیت انتقال حرارت با استعمال از شار حرارتی اندازه گیری گردیده در شرایط پایا.


استاندارد C1058: در‌این استاندارد متدهای تعیین دمای مطلوب برای تست و اندازه گیری خاصیت حرارتی عایق های حرارتی را گفته شده میباشد.


استاندارد C1101/C1101M: شیوه های نوع بندی و تست انعطاف پذیر بودن و یا این که صلب بودن عایق های حرارتی الیاف معدنی پتویی و تخته ای را معلوم می‌کند.


استاندارد C1104/C1104M: دراین استاندارد طریق اندازه گیری مقدار رطوبت جذب گردیده بوسیله عایق های الیاف معدنی سوای پوشش گفته شده میباشد.


استاندارد C1114: این استاندارد نحوه تست و اندازه گیری خاصیت انتقال حرارت عایق ها در شرایط پایا به طریق Thin Heater را بیان می‌نماید.


استاندارد C1136: گویا ویژگی ها فنی روکش های ضد بخار انعطاف پذیر با نفوذ پذیری معدود برای عایق های حرارتی میباشد.


استاندارد C1303: درین استاندارد طریق آزمایش و تقریب تغییرات دراز برهه زمانی مقاومت حرارتی فوم های پلاستیکی سلول های بسته صلب فارغ از پوشش با به کار گیری از برش آن‌ها و نگهداریشان در حالت آزمایشگاهی گفته شده میباشد.


استاندارد C1304: این استاندارد گویا نحوه های معین کردن مقدار بوی متساعده گردیده از عایق های حرارتی میباشد.


استاندارد C1335: این استاندارد نحوه تست و اندازه گیری مقدار مواد غیر آلیافی جان دار در عایق های حرارتی مثل پشم سنگ و پشم سرباره را معین می‌کند.


استاندارد E84: این استاندارد مرتبط با طریق های تست و اندازه گیری خصوصیت های سوختن سطحی و نشر شعله از مواد ساختمانی میباشد.


استاندارد E96: استاندارد تست و نظارت مقدار انتقال رطوبت داخل مواد میباشد.


برچسب: بهترین عایق حرارتی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۲:۰۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

۷۹ درصد اتلاف انرژی در ساختمان ها

بهترین عایق حرارتی


عدم رعایت استانداردهای صحیح، باعث اتلاف انرژیِ 30 تا 40 درصدی از دیوارهای ساختمان می شود
با وجود آن که سال هاست مسئولان درباره مصرف بیش از اندازه انرژی هشدار می دهند و هربار هم آمار و ارقامی که اعلام می نمایند نگران کننده تر از قبلی هست ولی مصرف لجام گسیخته انرژی هم چنان یکی از اشتباهات پهناور مرزوبوم است، به گونه ای که به حیث می رسد راهکارهایی که هر از چندین گاهی مطرح می‌شود نیز نتوانسته مهاری برای این مسئله باشد. این واقعه در حالی است که در سالیان اخیر به عوارض گوناگون، لزوم صرفه جویی انرژی و به حساب آوردن میزان مصرف آن به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر مطرح شده است.

 

درین موضوع عامل ها مختلفی از پاراگراف استاندارد نبودن ساختمانها در مرزو بوم، عدم رعایت مبحث ۱۹ ضوابط ملی ساختمان، عدم بکارگیری مصالح و تجهیزات ساختمانی عایق و مفید در کاهش اتلاف انرژی در یک ساختمان و در نهایت عدم تمدن سازی راجع‌به رعایت مباحث مربوط به کاهش مصرف انرژی تاثیرگذار بوده است. به عبارتی وجود این عوامل منجر شده است که اکثر ساختمان های سرزمین بزرگترین منشا اتلاف انرژی شوند و به عبارتی فاقد ضوابط فنی شناخته شده برای دوری از اتلاف انرژی باشند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۴۳:۳۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

سرامیک نسوز چیست ؟

بهترین عایق حرارتی


سرامیک های نسوز عمدتاً از موادی تشکیل‌شده اند که قابلیت و امکان تحمل دمای بسیار بالا را دارا‌هستند و در اطراف هایی با دمای زیاد میتوانند مقاومت خیر و خوبی از خویش نشان دهند. مثلا در کوره ها . اهمیت اقتصادی و استراتژیک این سرامیک ها بسیار شایان توجه میباشد و پیشرفت در عملکرد آن ها یک بحران اساسی برای این صنعت های به حساب آورده می شود. به کار گیری از سرامیک های نسوز در جاهایی که احتمال حریق سوزی یا این که گرمای زیاد میباشد قادر است بسیار از حیث اقتصادی و ایمنی به صرفه باشد. در تعیین سرامیک نسوز بایستی جور دور و اطراف کاری که قرار میباشد ازآن مصرف شود را در لحاظ بگیریم. از خصوصیت های خوب سرامیک های نسوز این میباشد که علاوه بر تحمل جایگاه حرارت بالا قوی میباشند در قبال تخریب ناشی از گرمای زیاد ، خوردگی شیمیایی و … مقاومت بسیار خیر و خوبی از خویش نشان دهند. و تحت عنوان یک عایق حرارتی عالی کار نمایند. خصوصیت های بی سابقه سرامیک نسوز منجر می‌شود که بتوان از آن در مورد های مختلفی استفاده نمود.

بالاتر از مقاومت در قبال دما، مواد سرامیکی نسوز دارنده بخش اعظمی از امکان های دیگر مانند مقاومت عالی در قبال اکسیداسیون و خوردگی ، عایق حرارتی بالا و مقاومت مکانیکی ، انبساط حرارتی نادر و مقاومت در قبال سایش فوق العاده نیز می‌باشند. سرامیک های نسوز سرامیک های ویژه ای میباشند که در قبال مرتبه حرارت بالا مقاومت بسیار خیر و خوبی از خویش نشان می‌دهند و تحمل آنها در قبال جایگاه حرارت بالا بسیار زیاد میباشد.. آن‌ها پایین گروه ای از مواد نسوز را تشکیل میدهند.

نسوزها در “صنایعی که با حریق رمز و فعالیت دارا هستند ” بخصوص در آسترهای کوره های صنعتی آیتم به کار گیری قرار می‌گیرند. آن‌ها میتوانند انرژی گرمایی بسیار بالایی را تحمل نمایند. دمایی که توانمند می باشند سرامیک های نسوز تحمل نمایند در میان ۶۰۰ تا ۲۰۰۰ سکو سانتیگراد میباشد.


برچسب: بهترین عایق حرارتی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۲:۲۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

عایق های حرارتی: الیاف معدنی

بهترین عایق حرارتی


گزینش گونه عایق حرارتی به دمای فضا، ایمنی، وضعیت محیطی و بها آن بستگی داراست. ضخامت عایق حرارتی بایستی به نحوی تعیین شود که از نگاه اقتصادی با صرفه باشد، یعنی این که با دست‌کم ضخامت عایق از هدررفتن انرژی پرهیز شود. مصالح عمده عایق حرارتی عبارتند از: بتن سبک (بتن گازی و بتن کفی و...)، دانه هی سبک، صفحه و آلمینیوم، پنبه کوهی، چوب پنبه پرس گردیده، تخته های فیبری، الیاف معدنی، پشم سنگ، پشم شیشه، شیشه اسفنجی، پوکه معذنی، پرلیت، تخته های گچی سبک با روکش آلمینیومی و معمولی، مواد پلاستیکی، ساقه های تو خالی و پشم چوب.

به‌دنبال مقاله چندین مثال از عایق های حرارتی را به شما معرفی خوا‌هیم کرد:

۱. عایق های حرارتی: الیاف معدنی

این ماده از خرد کردن دانه بندی سنگ حریق آدرس دیر ذوب ساخته میگردد. پشم معدنی از نگاه بعد ها استوار میباشد و علاوه بر نم گیر و بی عطر بودن قابلیت و امکان رویش قارچ یا این که کپک را آماده نمی سازد. ضمنا، این ماده اشتعال ناپذیرف عایق حرارت و صوت میباشد که به صورت حصیر سبک ارتجاعی یا این که تن پوشش برای عایق کاری بام های شیب دار بر روی صفحه ها پوشش زیرین به کار گیری می‌شود.

 

۲. عایق حرارتی: پشم شیشه

پشم شیشه با الیاف بسیار نازک تارهای شیشه که نسبتاً به هم متصل اند گفته می‌شود. این الیاف را بعداز سرد شدن با همدیگر نوع مینمایند و روی صفحه کرافت، سربی، قیری یا این که تور الیاف دار قرار میدهند. این ماده نسوز از خصوصیاتی مانند پایداری بعد ها، بی بویی و غیر نم گیری برخوردار‌است که قابلیت و امکان رویش قارچ و کپک در آن نیست. برای عایق بندی بام های شیب دار بر روی صفحه های پوشش زیرین و در بام های تخت در تحت پوشش آسفالتی یا این که نمدی استعمال می‌شود. پشم شیشه سبک و نصب آن راحت میباشد. این عایق حرارتی بایستی بدور از رطوبت نگه داشته شود، براین اساس توسط یک لایه نازک نایلونی نگهداری میشود.

 

۳. عایق حرارتی: پشم سنگ

پشم سنگ مرسوم ترین و سلامت ترین عایق حرارتی میباشد و مبداء آن سنگ های آذرین می‌باشند. این عایق وزن نسبتا سبکی دارااست و کاربرد آن سهل و آسان میباشد. هنگامی که از آب اشباع شود ساختار آن تخریب نمی‌شود. پشم سنگ بعداز کم آب شدن خصوصیت های خویش را نگهداری میکند. این عایق در قبال نفوذ بخار آب مقاومت مقداری داراست که از مهم ترین امتیازات آن میباشد، چون رطوبت در ساختمان هایی که اخیرا سازه گردیده اند به راحتی به طور بخار آب از عاق می گذرد و سازه را خنک می‌کنند. درضمن با همه مصالح ساختمانی سازش داراست.

یکی‌از کاربردهای مهم پشم سنگ به کارگیری از آن تحت عنوان ضد آتش می‌باشد. در واقع از این پوشش می قدرت برای حفاظت از بنا های فلزی، چاهک های بالا بر، تاسیسات الکتریکی، راهروهای فرار و گریز و ... در قبال آتش بهره برد. از آنجایی که پشم سنگ یک عایق سلول گشوده میباشد، لذا آب و بخار بر آن اثر می‌کنند و بعداز نصب می بایست، یک پوشش بخاربند روی آن نصب شود. ارتفاع قدمت پشم سنگ زیاد بوده و به اندازه قدمت ساختمان هست..


برچسب: بهترین عایق حرارتی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۶:۴۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

نکاتی کلی در مورد نصب عایق های حرارتی


عایق های حرارتی در صورتی‌که شایسته ترین تلاش و بیشترین کاهش مصرف انرژی را در ساختمان دارا هستند که به صدق نصب شوند. رعایت موارد ذیل امداد مینماید تا عایق های حرارتی نصب گردیده شایسته ترین همت را داشته باشند:


- پایین هیچ قوانینی عایق را فشرده نکنید. بعد از نصب عایق، ضخامت آن بایستی به اندازه ضخامت اول عایق باشد. هوای به دام افتاده دربین ساختار عایق هایی مانند عایق پشم سنگ بازدارنده از انتقال حرارت می‌شود، در واقع این هوا میباشد که تحت عنوان عایقی در قبال انتقال و اتلاف حرارت کار می‌کند. فشار دادن عایق های حرارتی منجر بیرون شدن هوای به دام افتاده دربین ساختار آنها می گردد و بازده حرارتی آنها‌را کاهش می‌دهد و عایق حرارتی نمی تواند آن طور که انتظار می رود بازدارنده انتقال حرارت و کاهش مصرف انرژی شوند.


- عایق بایستی بطور بی نقص تمامی مقاطع را بپوشاند. خالی بودن حتی قسمتی کوچک از سطح منجر میشود که‌این نصیب تحت عنوان پل حرارتی فعالیت نماید و سبب اتلاف حرارت شود. خالی بودن فقط 5% از سطح، ممکن میباشد سبب ساز شود که 50% از بازده عایق کاهش یابد.

بهترین عایق حرارتی
- کم آب بودن بی نقص عایق حرارتی: عملکرد عایق ها در اثر رطوبت کاهش می‌یابد. در بعضا از عایق های حرارتی آزاد مقدار مقاومت حرارتی متناسب با تراکم عایق میباشد خیر ضخامت آن. در‌این عایق ها مقدار مقاومت پس از مدتی تا 20% کاهش می‌یابد.


- از عایق های آزاد نباید در عایق کاری سقف هایی که شیب زیاد دارا هستند، به کار گرفت.


- در رخ استعمال از از عایق های بازتاب کننده بایستی بی تردید در پشت آن‌ها یک لایه هوای بومی به ضخامت 20 سانتیمتر وجود داشته باشد.


- حریم کابل های برق و اسباب و اثاث الکتریکی را به هیچ وجه عایق کاری نکنید. ایمن بودن عایق ها بایستی به وسیله یک شخص کارشناس سنجیده شود.


- در مسافت کمتر از 90 میلیمتر رشته های فرنگی، عایق نباید نصب شود.


- همینطور در مسافت کمتر از 25 میلیمتر حباب های چراغ و سرپیچ ها نیز نباید عایق نصب شود.

بازدید 519 توشه
توییت


برچسب: بهترین عایق حرارتی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۷:۴۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

نکاتی کلی در مورد نصب عایق های حرارتی


عایق های حرارتی در صورتی‌که شایسته ترین تلاش و بیشترین کاهش مصرف انرژی را در ساختمان دارا هستند که به صدق نصب شوند. رعایت موارد ذیل امداد مینماید تا عایق های حرارتی نصب گردیده شایسته ترین همت را داشته باشند:


- پایین هیچ قوانینی عایق را فشرده نکنید. بعد از نصب عایق، ضخامت آن بایستی به اندازه ضخامت اول عایق باشد. هوای به دام افتاده دربین ساختار عایق هایی مانند عایق پشم سنگ بازدارنده از انتقال حرارت می‌شود، در واقع این هوا میباشد که تحت عنوان عایقی در قبال انتقال و اتلاف حرارت کار می‌کند. فشار دادن عایق های حرارتی منجر بیرون شدن هوای به دام افتاده دربین ساختار آنها می گردد و بازده حرارتی آنها‌را کاهش می‌دهد و عایق حرارتی نمی تواند آن طور که انتظار می رود بازدارنده انتقال حرارت و کاهش مصرف انرژی شوند.


- عایق بایستی بطور بی نقص تمامی مقاطع را بپوشاند. خالی بودن حتی قسمتی کوچک از سطح منجر میشود که‌این نصیب تحت عنوان پل حرارتی فعالیت نماید و سبب اتلاف حرارت شود. خالی بودن فقط 5% از سطح، ممکن میباشد سبب ساز شود که 50% از بازده عایق کاهش یابد.

بهترین عایق حرارتی
- کم آب بودن بی نقص عایق حرارتی: عملکرد عایق ها در اثر رطوبت کاهش می‌یابد. در بعضا از عایق های حرارتی آزاد مقدار مقاومت حرارتی متناسب با تراکم عایق میباشد خیر ضخامت آن. در‌این عایق ها مقدار مقاومت پس از مدتی تا 20% کاهش می‌یابد.


- از عایق های آزاد نباید در عایق کاری سقف هایی که شیب زیاد دارا هستند، به کار گرفت.


- در رخ استعمال از از عایق های بازتاب کننده بایستی بی تردید در پشت آن‌ها یک لایه هوای بومی به ضخامت 20 سانتیمتر وجود داشته باشد.


- حریم کابل های برق و اسباب و اثاث الکتریکی را به هیچ وجه عایق کاری نکنید. ایمن بودن عایق ها بایستی به وسیله یک شخص کارشناس سنجیده شود.


- در مسافت کمتر از 90 میلیمتر رشته های فرنگی، عایق نباید نصب شود.


- همینطور در مسافت کمتر از 25 میلیمتر حباب های چراغ و سرپیچ ها نیز نباید عایق نصب شود.

بازدید 519 توشه
توییت


برچسب: بهترین عایق حرارتی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۵:۳۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

عایق بندی پنجره ها در مقابله با ورود سرما!

بهترین عایق حرارتی


با سرد شدن هوا یکی نیاز های اساسی هر منزل، مراقبت هوای گرم منزل و خودداری از هدر رفت انرژی میباشد. پنجره ها از پاراگراف نقاطی میباشند که در هدر رفت گرما و نفوذ هوای سرد نقش به سزایی دارا هستند، ولی طریق هایی از عایق بندی پنجره موجود هست که با به کارگیری از آنها میتوانید با ورود هوای سرد به درون منزل تقابل فرمائید. برای شناخت طولانی تر را با این شیوه ها با پویانو یاور باشید:

امروزه در کنار پنجره های پی او سی که بسیار پرکاربرد می باشند، به کارگیری از پنجره های آلمینیومی نیز ترویج دارااست. در شرایطی که می‌خواهید پنجره های آلمینیومی را آیتم به کارگیری قرار دهید، میتوانید پنجره های آلمینیومی دارنده سیستم عایق بندی را تعیین فرمائید. برای این که عایق بندی پنجره را انجام دهید، ممکن میباشد که لازم باشد تا پنجره های سابق خویش را با پنجره هایی که دارنده چهارچوب و شیشه های عایق حرارتی میباشند بده بستان فرمایید.

 

حرارتی که از روش پنجره ها از دست می رود نسبتاً 10٪ میباشد. عایق بندی پنجره ها در طولانی بازه زمانی در کاهش مصرف انرژی تاثیر گذار بوده و به همین برهان شیوه اقتصادی تری نیز خواهد بود.

برای این که از نفوذ سوز‌و‌سرما از حریم پنجره ها پرهیز فرمایید می‌توانید از نوار های درزگیر ابری و چسبی استعمال کرده و یا این که خمیر و فوم درزگیر را به عمل ببرید. در حالتی که پنجره های منزل شما جور سابق می باشند می‌توانید آنان را با پنجره های دوجداره بده بستان فرمائید. همانطور که هوای سرد قادر است از سوراخ ها و درزهای درون فریم پنجره وارد منزل شود، این زمینه در برخی از پنجره ها سبب عرق کردن شیشه ها نیز می‌شود. در‌پی با ما یار و همدم باشید تا نحوه های پرهیز از نفوذ سوز و سرما از روش پنجره ها را گزینه باز‌بینی در اختیار بگذاریم.


برچسب: بهترین عایق حرارتی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۵:۴۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

کاربرد انواع مختلف عایق پشم سنگ (تخته ای، فله ای، پتویی، لحافی و لوله ای)

بهترین عایق حرارتی


کاربرد گونه های متفاوت عایق پشم سنگ (تخته ای، فله ای، پتویی، لحافی و لوله ای)
عایق حرارتی صوتی و ضد آتش پشم سنگ در صورت ها و اشکال گوناگون ایجاد می‌گردد که هرمورد از آنها مصارف یگانه خویش را دارا هستند و برای کاربردهای ویژه پباده سازی گردیده اند.
ماده نخستین این عایق سنگ بازالت هست، سنگ بازالت از سنگ های آذرین میباشد که فیض عمل کوه های آتشفشانی است. از ذوب سنگ بازالت و تبدیل آن به الیاف، با به کار گیری از دستگاه های ایجاد الیاف پشم سنگ، این عایق حرارتی ساخت میشود. پشم سنگ به زردرنگ، قهوه ای، سپید، خاکستری و در دانسیته های گوناگون 30 تا 150 کیلوگرم در متر مکعب ساخت می‌گردد.
این عایق حرارتی صوتی در قبال اشعه uv مقاوم میباشد، مقاومت بالایی در قبال مواد شیمیایی داراست و در قبال آتش مقاومت بسیار بالایی دارااست.

 

اشکال عایق پشم سنگ
- عایق فله ای ( یا این که نپخته)
- عایق لحافی پشم سنگ
- عایق پتویی دوخته گردیده
- عایق تخته ای پشم سنگ
- عایق لوله ای پشم سنگ

کاربرد اشکال پشم سنگ
عایق فله ای نپخته: این جور عایق به صورت الیاف ناپخته پشم سنگ میباشد و در واقع الیافی تولیدی پشم سنگ میباشند که به فرم ها و صورت های دیگر تبدیل نشده اند. از این دسته عایق در فضاهای ناصاف، بی نظم و سوای صورت مشخص و معلوم و یا این که برای مالامال کردن فضای های خالی فی مابین گونه های دیگر عایق های پشم سنگ به کار گیری میگردد.

عایق لحافی: در عایق کاری پوشش سقف کاذب و سقف کارگاه، عایق کاری ساختمان های صنعتی و مسکونی، شبکه های گردش هوا، آب سردکن ها و ... کاربرد دارااست. به جهت به کارگیری از رزین تحت عنوان استدلال لینک و پیوند دهنده در‌این گونه عایق نمی قدرت از آن برای عایق کاری امکانات با دمای بالا بهره مند شد، برای این مراد می اقتدار از عایق پتویی دوخته گردیده استفاده نمود.

عایق پتویی دوخته گردیده: عایق کاری سطح های منحنی صورت، لوله ها با قطر بالا، کوره ها، موتورخانه ها، دیگ های بخار، تانک ها، دودکش های بلند و داکت ها، شیرها و فلنج ها

عایق تخته ای پشم سنگ: عایق کاری حرارتی و صوتی ساختمان ها، کف، دیوارها، سقف ها، مرکزها تامین بخار، سیستم های تهویه، مترو، استودیوهای صدا برداری، تالار های کنفرانس، کشتی ها، فرودگاه ها، دیوارهای پارتیش بندی، ساندویج پنل ها و ...

عایق های لوله ای پشم سنگ: برای عایق کاری گونه های لوله های سرد و گرم در قطرهای استاندارد در صنعت های نفت، گاز، پتروشیمی و حتی صنعت های غذایی کاربرد دارا‌هستند. همینطور برای عایق کاری خطوط لوله در تاسیسات گرمایشی-سرمایشی صنعتی و ساختمانی به کارگیری میشوند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۵:۱۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)